23 Eylül 2011 Cuma

Gizli Cennetlerimiz:İzmir | Buca Gölet.

İzmir | Buca Gölet.


Buca Gölet yapay bir gölün etrafına kurulmuştur. tiyatro merkezi ile konser salonu bulundurur ve pek çok kafe ile restauranta da sahiptir.

Buca Gölet, Ege bölgesinin ve İzmir'in en gözde dinlence ve eğlence merkezlerindendir. Başkan Mimar Cemil ŞEBOY'un kendisinin projelendirdiği Buca Gölet, 167 Bin m2 alan üzerinde kurulmuştur. Buca Belediyesi tarafından 1998 Nisan ayında yapımına başlanan Buca Gölet Regreasyon Alanı yaklaşık bir sene sonra, 1999 yılı Mart ayında halkın hizmetine sunulmuştur.

Buca gölet tesislerine kuşbakışı...İçerisinde 300 kişilik Balık Restoran, 600 kişilik Et - Fast Foot, 200 kişilik kafeterya, Amfitiyatro, Piknik Alanı, Gölet Bar, Hobi Bahçeleri, Seyir Terasları, Çocuk Oyun Setleri, Market, Hayvan Padoğu ve Otopark yer almaktadır. Bahar ve Yaz aylarında binlerce vatandaşla dolup taşan Gölet'de konser, tiyatro ve diğer etkinliklere mekan olan amfi tiyatro, piknik alanı, şehrin bunaltıcı havasından uzaklaşmak isteyenlere sunulan hobi bahçeleri, seyir terasları ile halkın hizmetindedir.

Balık restorant600-700 kişilik oturma kapasitesine sahip olan düğün salonuGölet Garden Bar
Eğer doğayı yaşamayı, hayvanları, suyu, yeşili biraz olsun seviyorsanız ama kent ortamından uzaklaşam olanağına da sahip değilseniz, Hoby alanını kaçırmayın. Doğa ile baş başa her türlü sebze, meyve ve çiçek yetiştirmek isteyenler sembolik bir ücretle gölet alanında bulunan hobi bahçelerinden birini kiralayarak bu arzularını yerine getirebilmekteler.
Gölet Anfi Tiyatro
Gölet alanında bulunan 3.500 kişilik Anfi Tiyatroda konserler, organizasyonlar, animasyonlar, etkinlik yapmak isteyen bütün gruplara emsallerinden daha düşük ücretlerle verilebilmekte.Belediyemiz, Mayıs ayından sonra yaz dönemi etkinliklerini de Gölet Anfi Tiyatroda düzenlemektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder